Transatlantycka Radiowa Centrala Nadawcza

Krótka opowieść przed długą jeszcze drogą do przywrócenia należytej pamięci, chwały oraz drugiego życia technologicznej perle Drugiej Rzeczypospolitej
wersja tylko dźwiękowa/audio powyższego filmu – mp3
Nagranie z Inauguracji 25 stycznia 2020
Towarzystwo Boernerowo, oczywiście za oraz obecne duchem i ciałem na Inauguracji Muzeum i Centrum Nauki Radiostacja Transatlantycka Boernerowo  25 stycznia 2020
Tomasz Aleksander Miś i Sebastian Orda-Sztark
Dwaj z Tych kilku (nielicznych) pionierów, których wieloletni trud i wiara w powodzenie doprowadziły do Tego wydarzenia.
Dzięki, zaprawdę możecie być dumni 🙂
"W oku radia" odc. 3 cz. II Radiostacja Babice a kosmos

Dziś przedstawiamy Państwu drugą część „W oku Radia” Radiostacja Babice a kosmos.Doktorant Politechniki Warszawskiej Tomasz Miś dalej opowiada nam o działaniu anten, dlaczego Radiostacja Babice chroniła kulę ziemską oraz czy technologia kosmiczna była wokół nas już 100 lat temu.Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, Pan Tomasz Miś w tym roku prowadzi zajęcia w naszym Domu Kultury.

Opublikowany przez Dom Kultury Stare Babice Piątek, 2 października 2020
Dziś przedstawiamy Państwu drugą część „W oku Radia” Radiostacja Babice a kosmos.
Doktorant Politechniki Warszawskiej Tomasz Miś dalej opowiada nam o działaniu anten, dlaczego Radiostacja Babice chroniła kulę ziemską oraz czy technologia kosmiczna była wokół nas już 100 lat temu.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, Pan Tomasz Miś w tym roku prowadzi zajęcia w naszym Domu Kultury.
"W oku radia" odc.3 cz. I Radiostacja Babice a kosmos

Dziś, tuż przed dniem otwartym Domu Kultury Stare Babice, chcemy Państwu przedstawić kolejny wywiad z serii „W oku Radia”. Może wyda się wam to dziwne ale Radiostacja Babice i kosmos mają bardzo wiele wspólnego. Doktorant Politechniki Warszawskiej Tomasz Miś, opowie nam o działaniu anten, dlaczego Radiostacja Babice chroniła kulę ziemską oraz czy technologia kosmiczna była wokół nas już 100 lat temu. Zapraszamy na pierwszą część 3 odcinka pod tytułem „Radiostacja Babice a kosmos”. Pan Tomasz Miś będzie w tym roku prowadził zajęcia w naszym Domu Kultury, zapraszamy na jego stoisko podczas dnia otwartego.

Opublikowany przez Dom Kultury Stare Babice Czwartek, 3 września 2020
Dziś, tuż przed dniem otwartym Domu Kultury Stare Babice, chcemy Państwu przedstawić kolejny wywiad z serii „W oku Radia”. Może wyda się wam to dziwne ale Radiostacja Babice i kosmos mają bardzo wiele wspólnego. Doktorant Politechniki Warszawskiej Tomasz Miś, opowie nam o działaniu anten, dlaczego Radiostacja Babice chroniła kulę ziemską oraz czy technologia kosmiczna była wokół nas już 100 lat temu.
Zapraszamy na pierwszą część 3 odcinka pod tytułem „Radiostacja Babice a kosmos”. Pan Tomasz Miś będzie w tym roku prowadził zajęcia w naszym Domu Kultury, zapraszamy na jego stoisko podczas dnia otwartego.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcina "W oku radia" a w nim Polskie Radio w Babicach 😉

Opublikowany przez Babice Transatlantic Radio-Station Wtorek, 4 sierpnia 2020
Dziś prezentujemy Państwu wyczekiwany drugi odcinek “W oku radia” p.n. Polskie Radio w Babicach. Rozmawiamy w nim z wieloletnim pracownikiem Polskiego Radia i krótkofalowcem, Panem Sebastianem Orda-Sztarkiem. Z wywiadu dowiecie się dlaczego Babice stały się największym ośrodkiem radionadawczym w przedwojennej Polsce.
Usłyszycie również o początkach Polskiego Radia oraz pasji krótkofalarstwa. Zapraszamy do oglądania.

Już dziś udostępniamy Państwu, pierwszy wywiad z naszej nowej serii. Gościem Domu Kultury jest prezes Stowarzyszenia Historycznego Cytadela Pan Dariusz Parzyszek, z którym rozmawiamy o historii Batalionu Stołecznego. Jednostki Wojska Polskiego, która we wrześniu 1939 roku broniła się na terenie Bliznego. Dodatkowo Pan Dariusz opowiada o ruchu rekonstrukcyjnym oraz ubogaceniu człowieka poprzez pamięć historii lokalnej.Filmy z serii „W oku radia” będziemy publikować cyklicznie co miesiąc.Zapraszamy do oglądania 😊 prosimy o udostępnianie i łapki w górę 😊

Opublikowany przez Dom Kultury Stare Babice Piątek, 3 lipca 2020
Już dziś udostępniamy Państwu, pierwszy wywiad z naszej nowej serii. Gościem Domu Kultury jest prezes Stowarzyszenia Historycznego Cytadela Pan Dariusz Parzyszek, z którym rozmawiamy o historii Batalionu Stołecznego. Jednostki Wojska Polskiego, która we wrześniu 1939 roku broniła się na terenie Bliznego. Dodatkowo Pan Dariusz opowiada o ruchu rekonstrukcyjnym oraz ubogaceniu człowieka poprzez pamięć historii lokalnej.
Filmy z serii „W oku radia” będziemy publikować cyklicznie co miesiąc.
źródło: TRCN.PL

Polecamy również wszystkim miłośnikom spacerów “z gadżetami” pobranie sprawdzonej aplikacji nawigującej do ruin poszczególnych instalacji TRCN. Bardzo przydatna, zwłaszcza do znalezienia pozostałości anteny północnej. Jedyny kompleksowy przewodnik po Radiostacji Transatlantyckiej.
Aplikacja “zaprasza” również do odwiedzenia Boernerowa.
Poniżej link/grafika.

Chodź ze mną na spacer – Oprowadzanie po Radiostacji Babice

Dom Kultury Stare Babice w tym trudnym czasie specjalnie dla Was przygotował film, w którym możecie pozwiedzać pozostałości po Radiostacji Babice wraz z przewodnikiem. Polecamy wam tę produkcję dowiecie się z niej, co można zobaczyć na terenie Lasu Bemowskiego. W odpowiedzi na wyzwanie obecnej sytuacji, film został całkowicie nagrany i zmontowany za pomocą telefonu komórkowego. To pierwsza tego typu nasza realizacja. Do zobaczenia na szlaku ;)Jeżeli chcesz obejrzeć materiał w lepszej jakości, to zapraszamy tutaj:https://youtu.be/meT2AD0JBOQ

Opublikowany przez Dom Kultury Stare Babice Piątek, 15 maja 2020

.

Sporo ciekawych i szczegółowych informacji na temat TCRN można znaleźć na stronie: