(arch.) Nr 48 – projekt w dzielnicy Bemowo – Budżet Obywatelski 2020/2021

Dlaczego szczególnie ważny?

W zeszłorocznym głosowaniu nad projektami Budżetu Obywatelskiego projekt (pierwsza część) pana Bohdana Skupa mieszkańca Boernerowa uzyskał ilość głosów kwalifikującą do realizacji. Dotyczył on uporządkowania i wyczyszczenia pasów zieleni z gatunków obcych, inwazyjnych, by zagwarantować przetrwanie pasów w formie pełnowartościowej dla miejscowej fauny i flory.

Obecna druga część, ujęta w projekcie BO dzielnicy Bemowo o numerze 48 „Pielęgnacja zieleni wysokiej i niskiej na historycznym osiedlu Boernerowo – część II – nasadzenia”, dotyczy, jak sam tytuł wskazuje, nasadzeń wypartej, niezbędnej grupy roślin, głównie tzw. podszytu i runa.

Ten projekt (nr 48 – Bemowo) zwielokrotnia pożyteczny efekt pierwszego projektu (BO 2019/2020), którego realizacja rozpocznie się po obecnym sezonie wegetacyjnym.

Zapraszamy do głosowania nie tylko mieszkańców Boernerowa i Bemowa, ale wszystkich mieszkańców Warszawy, bo zielona Warszawa, to wspólna sprawa. Głosować mogą również osoby niepełnoletnie i osoby nie mające zameldowania w Warszawie – wystarczy być mieszkańcem Warszawy!

Link do strony głosowania: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/

Różnorodność gwarantuje zdrowy i trwały eko-system 🙂
Podaj dalej za pomocą: