MAL na Boernerowie?

Miejsce Aktywności Lokalnej – to dedykowane dla lokalnej społeczności fizyczne miejsce (lokal) do realizacji wymyślonych i w dużej mierze samodzielnie realizowanych przez tę społeczność wydarzeń, mających na celu integrację oraz wspólne spędzanie czasu w miłej, zrelaksowanej atmosferze. Generalnie jest to „instytucja” m.st. Warszawy.

O taką placówkę na terenie Boernerowa zabiega Towarzystwo Boernerowo od roku 2017-tego i taka obietnica pojawiła się w programie wyborczym bloku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, czyli Koalicji Obywatelskiej w 2018-tym.

W początkowym okresie realizował to zamierzenie ówczesny wiceburmistrz Maciej Lasek, który w 2019-tym uzyskał mandat posła na sejm IX kadencji i wraz z jego odejściem projekt MAL-Boernerowo w Ratuszu Bemowo zamarł.

Mimo wielokrotnej próby „reanimacji” przez Zarząd Towarzystwa Boernerowo projektu MAL-Boernerowo na spotkaniach z Zarządem Dzielnicy, nic się w pożądanym kierunku się nie wydarzało. Również koalicja radnych PO i radnych zgrupowanych wokół obecnego klubu „Bemowo Przyszłości” 1) nie była wstanie zmobilizować ani Miasta, ani przez siebie umocowanych Wiceburmistrzów i pani Burmistrz do konstruktywnego działania na rzecz przekazania decyzją administracyjną któregoś z lokali będących w zarządzie Dzielnicy na MAL Boernerowo.

Cieszymy się, że na przedwiośniu wyborów temat MAL-Boernerowo powraca i czekamy na wiążące, skuteczne decyzje prawno-administracyjne przed gorączką wyborczą, tak by obietnice nie stały się ponownie jedynie obietnicami, a podmioty startujące w wyborach cieszyły się mianem wiarygodnych w oczach i doświadczeniu wyborców.

Przy okazji: cieszy nas zaufanie okazane Akademii Młodego Bemowiaka i przekazanie jej niemałych środków 🙂

(żródło)

Podsumowując: Dziękujemy za PERSPEKTYWĘ, czekamy na DECYZJE administracyjne 🙂

1) Dla zainteresowanych strukturą polityczną w Radzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy i z niej wynikającym składzie Zarządu Dzielnicy (Burmistrz i Wiceburmistrzowie), tym samym jakością podejmowanych decyzji i sprawnością poszczególnych wydziałów obsługujących mieszkańców, TU LINK DO BIP-Warszawa – jak widać wybory samorządowe mają znaczenie!

Podaj dalej za pomocą: