Istotny wyrok, ale zagrożenie dla Lasu Bemowskiego nie znika

(aktualizacja 10 czerwca 2021)

(wpis 5 czerwca 2021)

Decyzja Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego wstrzymująca budowę osiedla w newralgicznym punkcie Lasu Bemowskiego jakim jest otulina Rezerwatów Łosiowe Błota, pozostaje w mocy.

Jest to niewątpliwie ważne w tej sprawie, praworządne i przede wszystkim zdroworozsądkowe rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, pozwalające odzyskać społeczeństwu przekonanie, iż wymiar sprawiedliwości nie jest jedynie sceną dla kuglarzy prawa wykorzystujących niedoskonałość ustawodawcy, ale jest w stanie dbać o prawdziwe wartości.

Niestety, dotychczasowa historia deweloperki przy Łosiowych Błotach sugeruje, iż deweloper skorzysta z wszelkich możliwych odwołań, luk prawnych i nieprecyzyjności lawiny ustawodawczej związanej z zapowiadanym „Polskim Ładem”.

Mamy nadzieję, iż za przykładem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie pójdzie Naczelny Sąd Administracyjny, a przede wszystkim prokuratura, której opieszałość (w odczuciu społecznym) jest niepokojąca w świetle zaistniałych faktów. W tym kontekście ponawiamy naszą sugestię, by deweloper przekazał nieodpłatnie (ugodowo) posiadany teren w Lesie Bemowskim gminie Stare Babice.

Podaj dalej za pomocą: